Bowling results

AMF Lanes

MEN’S HIGH GAMES

1. Tony Myers (Tues. Mxd.) 286; 2. Ransom Royal (Jonestown Mxd.) 277; 3. Matt Troutman (Tues. Mxd.) 267; 4. Brian Cason (Jonestown Mxd.) 261; 5. Stefan Hennessey (Jonestown Mxd.) 258; 6. James Johnson (Jonestown Mxd.) 257; 7. James Sullivan (Thurs. Mxd.) 252; 8. (tie) Grover Nicholson II (Tues. Mxd.) and Jim Davis (Daylight) 248; 10. Reggie Tillman (Jonestown Mxd.) 246.

MEN’S HIGH SERIES

1. T.D. Carmichael (Jonestown Mxd.) 710; 2. Ransom Royal (Jonestown Mxd.) 699; 3. Stefan Hennessey (Jonestown Mxd.) 686; 4. S.J. Culbertson (Jonestown Mxd.) 684; 5. Jacob Shipley (Jonestown Mxd.) 682; 6. Brian Cason (Jonestown Mxd.) 654; 7. Tom Baker (Jonestown Mxd.) 653; 8. Kaleb Hinkle (Buttons & Bows) 652; 9. Matt Troutman (Tues. Mxd.) 650.

WOMEN’S HIGH GAMES

1. Kristin Shinn (Jonestown Mxd.) 235; 2. Roxie Carmichael (Jonestown Mxd.) 227; 3. Tammy Thompson (Jonestown Mxd.) 212; 4. Andrea Lanning (Tues. Mxd.) 207; 5. Kathy Manizza (Sunshine Mxd.) 206; 6. Michelle Leonard (Jonestown Mxd.) 205; 7. Barbara Bennet (Buttons & Bows) 203; 8. Kathy Manizza (Tues. Mxd.) 201; 9. (tie) Ronika Hare (Jonestown Mxd.) and Susan Gordon (Jonestown Mxd.) 199.

WOMEN’S HIGH SERIES

1. Kristin Shinn (Jonestown Mxd.) 654; 2. Roxie Carmichael (Jonestown Mxd.) 631; 3. Kathy Manizza (Sunshine Mxd.) 597; 4. Michelle Leonard (Jonestown Mxd.) 605; 5. Susan Gordon (Jonestown Mxd.) 539; 6. Tammy Thompson (Jonestown Mxd.) 541; 7. Barbara Bennett (Buttons & Bows) 530; 8. Barbara Hutcheson (Tues. Mxd.) 521; 9. Bobbie Beard (Jonestown Mxd.) 507; 10. Kathy Manizza (Tues. Mxd.) 503.

Countryside Lanes

MEN’S HIGH GAMES

1. Roland Eller (Match Maker for Homes) 289; 2. Glenn Smith (Wilson & Son Pest Control) 267; 3. Raymond Daniels Jr. (Brewers Kettle Goodtimers) 264; 4. (tie) Tony Bruno (Ridge Care Mxd.), T.D. Carmichael (Ridge Care Mxd.) and Stefan Hennessey (Ridge Care Mxd.) 256; 7. (tie) David Masters (AAR Roofing) and Josh Wheeler (AAR Roofing) 255; 9. (tie) Billy Pope (New Era Alteration Dry Clean) and Allan Miller(Weldon Wallace Memorial) 248.

MEN’S HIGH SERIES

1. Roland Eller (Match Maker for Homes) 728; 2. Stefan Hennessey (Ridge Care Mxd.) 716; 3. Raymond Daniels Jr. (Brewers Kettle Goodtimers) 691; 4. Josh Wheller (AAR Roofing) 677; 5. Bill Hammett (Weldon Wallace Memorial) 668; 6. Glenn Smith (Wilson & Sons Pest Control) 659; 7. Chris Casault (Don Juan Dbls.) 646; 8. Billy Pope (New Era Alteration Dry Clean) 629; 9. (tie) David Jackson (Mortgage Financial Grp.) and Todd Grover (Sun. Tea) 628.

WOMEN’S HIGH GAMES

1. Megan Mabe (Ridge Care Mxd.) 257; 2. Ali Rutherford (Weldon Wallace Memorial) 254; 3. Elizabeth Lefler (Match Maker for Homes) 224; 4. Elizabeth Lefler (Brewers Kettle Goodtimers) 223; 5. Wendy Hanlin (AAR Roofing) 222; 6. Julie Fox (Subway Club 50) 221; 7. Cher Myers (Outwest Steakhouse) 199; 8. (tie) Raylin Melton (Don Juan Dbls.) and Rhonda Hagger (Don Juan Dbls.) 196; 10. Diane Wooten (Havoline Exp. Trophy) 189.

WOMEN’S HIGH SERIES

1. Megan Mabe (Ridge Care Mxd.) 693; 2. Ali Rutherford (Weldon Wallace Memorial) 657; 3. Elizabeth Lefler (Match Maker for Homes) 611; 4. Elizabeth Lefler (Brewers Kettle Goodtimers) 573; 5. Kristen Stamper (AAR Roofing) 563; 6. Julie Fox (Subway Club 50) 561; 7. (tie) Pat Kane (Outwest Steakhouse) and Pat Kinnamon (Outwest Steakhouse) 528; 9. Diane Wooten (Havoline Exp. Trophy) 504; 10. Pat Kane (Sun. Tea) 503.

Creekside Lanes

MEN’S HIGH GAMES

1. Jeff Nance (Thurs. Confusion) 290; 2. Dominic Clarke (Thurs. Confusion) 279; 3. David Smith Sr. (Forever Young) 278; 4. Brian Solomon (Hi Rollers) 268; 5. Boyd Taylor (Thurs. Confusion) 265; 6. Zak Krantz (Hi Rollers) 259; 7. (tie) Dave Robertson Sr. (Hi Rollers), Rick Carelli (Forever Young), Eric Myers (Thurs. Confusion) and Nick Pajewski (Thurs. Confusion) 258.

MEN’S HIGH SERIES

1. David Smith Sr. (Forever Young) 744; 2. Rick Carelli (Forever Young) 733; 3. Zak Krantz (Hi Rollers) 730; 4. Dominic Clarke (Thurs. Confusion) 712; 5. Brian White (Thurs. Confusion) 696; 6. A.J. Griffin (Hi Rollers) 695; 7. Jeff Nance (Thurs. Confusion) 694; 8. Tater Hill (Hi Rollers) 692; 9. Colton Tedder (Hi Rollers) 667; 10. Bobby James (Thurs. Confusion) 663.

WOMEN’S HIGH GAMES

1. Carolyn Hairston (Sun. Fun Seekers) 246; 2. Brenda Ellison (Rec. Teens) 237; 3. Annie Baylor (Kellys Bars & Grills) 222; 4. (tie) Christy Cason (Hi Rollers) and Ellen Hodges (Rec. Teens) 221; 6. Pearl Hainje (Rec. Teens) 220; 7. Michelle Leonard (Hi Rollers) 216; 8. Kristin Shinn (Hi Rollers) 207; 9. Pat Holiday (Sun. Fun Seekers) 205; 10. Priscilla Bryom (Teachers) 203.

WOMEN’S HIGH SERIES

1. Carolyn Hairston (Sun. Fun Seekers) 652; 2. Brenda Ellison (Rec. Teens) 606; 3. Michelle Leonard (Hi Rollers) 597; 4. Annie Baylor (Kellys Bars & Grills) 593; 5. Kristin Shinn (Hi Rollers) 592; 6. Christy Cason (Hi Rollers) 585; 7. Ellen Hodges (Rec. Teens) 574; 8. Betty Dulin (Sun. Fun Seekers) 548; 9. Peggy Vance (Thurs. Confusion) 545; 10. Sheron Sewell (Forever Young) 543.

Northside Lanes

MEN’S HIGH GAMES

1. (tie) Mike Gunnell (Sun. Moonlighters), Chuck Cochrane (Sun. Moonlighters), Justin Wolfe (Wed. Misfits), Darrin Casstevens (Vemco/Twin City Mxd.) and Rob Howard (Sat. Y/A) 279; 6. (tie) Brian Cason (Salem Scr. Trios) and Chris Miller (Vemco/Twin City Mxd.) 278; 8. Rayvon Hardy (Sun. Moonlighters) 277; 9. Victor Robinson (Sun. Moonlighters) 276; 10. (tie) Terry Tuttle (Mon. TriMan), Daniel Anders (Salem Scr. Trios), Marcus Collins (Salem Scr. Trios) and Matt Borre (Wed. Misfits) 268.

MEN’S HIGH SERIES

1. Victor Robinson (Sun. Moonlighters) 792; 2. Rayvon Hardy (Sun. Moonlighters) 782; 3. Brian Cason (Salem Scr. Trios) 779; 4. Justin Wolfe (Wed. Misfits) 756; 5. Daniel Anders (Salem Scr. Trios) 735; 6. Darrin Casstevens (Vemco/Twin City Mxd.) 730; 7. Tom Baker (Salem Scr. Trios) 719; 8. (tie) Chuck Cochrane (Sun. Moonlighters) and Marcus Collins (Salem Scr. Trios) 717; 10. Tracy Golding (Salem Scr. Trios) 711.

WOMEN’S HIGH GAMES

1. Michelle Thompson (Vemco/Twin City Mxd.) 257; 2. Amber Hoots (Mon. Church Dbls.) 244; 3. Amber Hoots (Vemco/Twin City Mxd.) 228; 4. Sandra Evans (Zaels Florist) 227; 5. Annie Baylor (Vemco/Twin City Mxd.) 226; 6. Misty Golding (Vemco/Twin City Mxd.) 222; 7. (tie) Sandra Evans (Wed. Misfits) and Karen Gordon (Wed. Misfits) 221; 9. Aaliyah Friend (Northside Elite) 214; 10. Breanetta Mason (Fri. Funtimers Srs.) 203.

WOMEN’S HIGH SERIES

1. Michelle Thompson (Vemco/Twin City Mxd.) 681; 2. Amber Hoots (Mon. Church Dbls.) 641; 3. Annie Baylor (Vemco/Twin City Mxd.) 632; 4. Sandra Evans (Zaels Florist) 610; 5. Amber Hoots (Vemco/Twin City Mxd.) 598; 6. Aaliyah Friend (Northside Elite) 585; 7. Misty Golding (Vemco/Twin City Mxd.) 571; 8. Sandra Evans (Wed. Misfits) 548; 9. Karen Gordon (Wed. Misfits) 547; 10. Meghan Speer (Vemco/Twin City Mxd.) 543.

Rural Hall Lanes

MEN’S HIGH GAMES

1. Justin Tuttle (Thurs. Night) 279; 2. Mark Borre (Thurs. Night) 267; 3. Raymond Daniels Jr. (Rec. Teens) 242; 4. Delton Ballard (Thurs. Night) 237; 5. Jordan Shelar (Thurs. Night) 235; 6. David Bailey (Thurs. Night) 234; 7. Jason Helsabeck (Vemco Tues.) 287; 8. Tommy Shutt (Vemco Tues.) 244; 9. Lonnie Bateman (Vemco Tues.) 237; 10. David Bailey (Vemco Tues.) 236.

MEN’S HIGH SERIES

1. Justin Tuttle (Thurs. Night) 761; 2. David Bailey (Thurs. Night) 675; 3. Mark Borre (Thurs. Night) 671; 4. Chris Lawing (Vemco Tues.) 667; 5. Delton Ballard (Thurs. Night) 644; 6. Jason Helsabeck (Vemco Tues.) 632; 7. Raymond Daniels Jr. (Rec. Teens) 621; 8. Joe Honaker (Thurs. Night) 605; 9. Kenneth Bowman (Vemco Tues.) 600; 10. Mackie Blackburn (Vemco Tues.) 598.

WOMEN’S HIGH GAMES

1. Carol Borre (Thurs. Night) 214; 2. Runetta Payne (Rec. Teens) 207; 3. Marie Butner (Rec. Teens) 201; 4. April Helsabeck (Vemco Tues.) 198; 5. (tie) Penny Hall (Rec. Teens) and Donna M. Tuttle (Vemco Tues.) 190; 7. Pat Spainhour (Vemco Tues.) 189; 8. Pat Spainhour (Thurs. Night) 182; 9. Donna M. Tuttle (Rec. Teens) 180; 10. Jennifer Benfield (Thurs. Night) 175.

WOMEN’S HIGH SERIES

1. Carol Borre (Thurs. Night) 624; 2. April Helsabeck (Vemco Tues.) 584; 3. Runetta Payne (Rec. Teens) 544; 4. Penny Hall (Rec. Teens) 536; 5. Donna M. Tuttle (Rec. Teens) 524; 6. Pat Spainhour (Vemco Tues.) 523; 7. Donna M. Tuttle (Vemco Tues.) 520; 8. Marie Butner (Vemco Tues.) 516; 9. Pat Spainhour (Thurs. Night) 510; 10. Mary Bickel (Friendship) 486.

Load comments